Anne Sayfa Ben Kimim? Bizimkiler Maceralar Öğretmenler İçin Bana Ulaşın  
 
 
     
  Bizimkiler  
     
 
Fantastiko'yu kurtarma yolculuğunda ekip olmak çok çok çok önemlidir. Ekip kurmak da kahramanlık işidir. Bu yüzden birbirinden zorlu tuzakları ve gizemli macerayı daha da zorlaştırıp işin içinden çıkılmaz hale getiren, sakarlıkları ve ilginç fikirleri ile Hammit'in tatlı dertleri olan karakterleri tanıtmamamız lazım ama sevecenliklerine bakıp "Aman da çok şekerler, aman da tipsizlere bak, ben onları yerim" dediğimiz karakterleri meşhur etmeden geçemedik. Fantastiko'nun ve tüm fantastik ülkelerin sakinlerini tanıtıcı sayfamıza hoş geldiniz. ( Alkışları duyamadık ama olsun.) Bu sayfada "Bizimkileri" tanıtalım, bir sonrakinde ise diğerlerini yazarız. Haydi, Bilgin'e selam verip başlayalım...
 
   
 
  Bilgin:
 

O bir akbaba. Ama öyle sıradan bir akbaba değil. Ne bilelim biraz garip. Fantastikolular onun bilgince sözlerinden çok etkileniyorlar. Bu yüzden adını Bilgin koymuş olabilirler. Fakat bazen öyle cümleler kuruyor ki ne dediğini kendi de bilmiyor. Hammit'in en iyi yardımcısı olmakla birlikte aynı zamanda kendi korkularının üstesinden gelmek isteyen bir maceracı. Sosi ile Feti'ye sinir olmak ile zamanını harcasa da herkese yardım etmek isteyen bir yardımsever.

 

Büyük Bilge'nin torunu bakalım gizemli geçit açılmadan dedesinin gözüne girmeyi başarabilecek mi?

 
     
   
     
    Zebragül:  
 

Fantastik dünyanın eeeeennn güzel zebrasını tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Süsüne düşkün, günlük bakımlarını aksatmayan, sakınan göze çöp batar deyimini her kitapta bize hatırlatan, çıt kırıldım, heyecanlı, hızlı, alıngan, hafif kilolu ( Aman kilolu dediğimizi duymasın ), Sosi ile Feti'den uzak duran bir hanımefendi. Biz ondan çok şey öğreneceğe benziyoruz. Heyecanın tam orta yerinde güzellik sırları ya da yemek tarifi verdiğini de söylersek, kendinizi Hammit'in yerine koymak istemezdiniz değil mi?

 

Fakat ne olursa olsun gösterişin her zaman iyi olmadığını bize anlatan zebramızı seveceğinizi düşünüyoruz.

     
   
     
    Sosi:  
 

"Bu Hammit de ne çileli çocukmuş!" diyeceğiniz karakterlerden ilkine hoş geldiniz. Yüzümüz kızararak sunduğumuz kahramanımızın adı Sosi. Macera boyunca her an "Eh be Sosi bee!" sözünü duymaya hazır olun. Bir mirket bu kadar mı sakar olur. Gerçi daha önce başka mirket tanımadık ama olsun. En yaramazı budur diye düşünüyoruz. Elinden her iş gelir, ama yanlış gelir. Ne olursa olsun sonunda kurtulmayı başarmıyor mu, biz de şaşıp kalıyoruz.

 

Ne yalan söyleyelim, en çok da Sosi'ye gülüyoruz.

     
   
     
    Feti:  
 

İşte bir gereksiz kahraman daha. Sosi'den farklı yanı olsa bağrımıza basacağız. Cem Gülbent bu macerada neden kötü karakter kullandı bilmiyoruz. Sosi ile Feti zaten Fantastiko'nun kötülüğü için yeter de artar bile. Ama ne yazık ki onlarsız yola çıkamıyoruz. Neden mi? Gizli bir bilgiyi burada paylaşıp heyecanı azaltmayalım.

 

Vay be, ne de meraklandırıcı bir cümle kurduk. "Bu macera da neymiş böyle?" denilsin diye yaptığimız anlaşıldı mı acaba? Gelelim mirketlerin faydalarına... Sosi ile Feti'yi tutabilen bir okuyucu olursa koskocaman bir AFERİN hediye ediyoruz. Hem de çekilişsiz kurasız. Unutmadan; Sosi'ye güldüğümüz kadar Feti'ye de gülelim. Ayıp olmasın.

     
   
     
    Kargi:  
 

Fantastik dünyalara gazete taşıyan, ülkeler arası haberciliği sağlayan, basın yayın danışmanı bir kargamız var. Şimdilik bizimkiler kısmında tanıtalım da her an diğerleri kısmına alabiliriz. Çünkü biraz şüphe var içimizde. Bizden yana mı yoksa başkalarından yana mı? Hiç olmadık yerde yardım etmese iyice kuşkulanacağız ama durun bakalım. Bir kaç bölüm geçsin anlarız.

 

Ama hakkını vereceğimiz bir yönünü söylemeden geçmeyelim. Her gün getirdiği gazeteyi Sosi'nin başına nasıl isabet ettiriyor doğrusu hayret ediyoruz. Bu arada, isteyeni Fantastiğin Sesi gazetesine abone yapabiliriz. 10 kupona ışın kılıcı veriyoruz. Hammit toplamaya başladı bile...

     
 
 
 

 

 

 
 
Anne Sayfa | Ben Kimim? | Bizimkiler | Maceralar | Öğretmenler İçin | Yazar Hakkında | Yarışma | İmza Günleri | Video | Bana Ulaşın
     
 

@copyright 2015 Hammit | O Bir Kahraman

İnternet sitemizde yayınlanan fotoğraf, yazı ve illüstrasyonlar

özgündür, kopyalanamaz.