Anne Sayfa Ben Kimim? Bizimkiler Maceralar Öğretmenler İçin Bana Ulaşın  
 
 
     
  Maceralar  
     
 
Maceramız şu anda 10 kitaptan oluşuyor. Haydi, Gizemli Geçit ve Masallar Ülkesi'ni keşfedelim.
 
     
   
     
     
 
  1) Yolculuk Başlıyor
 

İlk kitabımızda kahramanımızın ismi Hamit. Henüz başına geleceklerden habersiz. Her zamanki saatinde yatağına yatıyor fakat gecenin uzun olacağını bilmiyor.

 

Kulağına gelen seslerle yatağından kalkıp oda kapısını açtığında kendini bambaşka bir dünyada buluyor. İlk gördüğü Sosi ile Feti oluyor. Daha sonra Bilgin ve Zebragül ile tanışıyor ve kısa sürede Fantastiko'ya gidiyor. Geri dönüşü olmayan bir maceranın başında zorlu görevini öğreniyor. Artık "O Bir Kahraman!"

 
     
   
     
    2) Korku Ormanı  
 

Fantastiko'nun diğer ülkelere geçişini sağlayan kapıyı açık tutmaya yarayan dört kristalden biri korku ormanındaymış. Bakalım Hammit, tuzaklarla dolu bu ormanda amacına ulaşabilecek mi? Şifreyi tamamlayabilmeleri için birbirlerinden ayrılmamaları gerekiyor. Elimizde sadece gizemli bir harita var fakat ne yazık ki bu harita Sosi ile Feti'nin elinde.

 

Yaşlı çınar ağacının keyfi yerinde. Dallarına yakalanmadan dikkatli yürüyelim ve bu ormanda Hammit'e eşlik edelim.

     
   
     
    3) Fildişi Kulesi  
 

Devlerden korkar mısınız? Sizi bilmeyiz ama biz acayip tırsıyoruz. Ama kulenin tepesindeki kristali almak için devler liginde mücadele etmemiz gerekiyor. Çobanın problemi, yön tayini, Sosi ile Feti'nin akıl dolu fikirleri hızımızı yavaşlatsa da biz her koşulda keyif almaya bakmalıyız. Fildişleri üzerimize gelmeden önce diş macunumuzu yanımızda bulundurmayı unutmayalım.

     
   
     
    4) Düşyutan Mağarası  
 

Suyun altında bir mağara var ve göle düşen herkesi yutmak için su üstüne çıkıyor. Sonrasında yuttuklarını birbirinden farklı tuzak ve oyunlarıyla içinden çıkartmak istemiyor. Düşlerimizi zorlayacak ve zaman zaman yutacak bu mağarada başımıza kurdelelerimizi bağlayıp ilerleyelim.

 

Mağaranın her bir koridorunda tuzak bulunuyor. Fakat bu kez zamana karşı yarışıyoruz. Bu macerada ne kadar çok altın toplarsak kurtulmamız o kadar kolaylaşacak. Bu kitaptaki görevimiz şifreleri herkesten önce çözmek olsun.

     
   
     
    5) Yaşam Kapısı  
 

Sanıyorsunuz ki her kitapta bir kristal bulundu ve sonunda Fantastiko'ya gelinip Yaşam Kapısı açıldı. Hiç de düşündüğünüz gibi değil. Büyük Bilge'yi dinlememenin sonucu bu kitapta ortaya çıkıyor. Bir de Feti'nin bizden gizli tuttuğu bir projesini öğreniyoruz ki buna en çok Bilgin sinir oluyor. Yaşam kapısının açılması da açılmaması da ayrı bir sorun. Biz Hammit'in haline acırken kahkalarımızı da çaktırmadan atalım.

 

Fantastiko'ya gelmeden önce Kukiler'le mücadelemiz nefesleri kesecek. Şimdi herkes rengini seçsin ve o renge ait kalkanların ardında beklesin.

     
 
 
     
   
     
     
    6) Masallar Ülkesi  
 
Yaşam Kapısı açıldı! Hammit ve arkadaşları Fantastiko’dan ayrılıp Masallar Ülkesi’ne doğru yola çıktılar bile. Peki, Masallar Ülkesi’nde onları ne gibi sürprizler bekliyor? Acaba kendi masallarının kahramanı olabilecekler mi? Pinokyo’nun bu macerada ne işi var?
     
   
     
    7) Kırmızı Başlıklı Sosi  
 
Ciddi bir sorunumuz var. Yaramaz mirket Sosi ortalıklarda yok! Bu, kötü kalpli Ador’un bir oyunu olabilir mi? Yoksa kendi masallarını yaşayan kahramanlarımızın içine düştükleri tuzaklardan biri mi?
     
   
     
    8) Horlayan Güzel  
 
Şimdi de sırada, padişah ve teyzesini bulmak var! Fakat Masalsı Sarayı pek de misafirperver görünmüyor. Gizli geçitlerden geçerek  şifrelerin çözülmesi gerekiyor.
     
   
     
    9) Kırık Haramiler  
 
Kendi masallarını yaşamaya başlayan Hammit ve arkadaşları, şimdi de haramilere karşı mücadele etmek zorundalar. Acaba haramilerin tuzaklarına yakalanacaklar mı? Masallar Ülkesi’nde rahat bir nefes alabilecekler mi?
     
   
     
    10) Tepegöz İle Kaf Dağı'nda  
 

Zümrüt Sandık, Hammit ve arkadaşlarındadır. Zümrük Sandık’ı Tepegöz’e vermek üzere Kaf Dağı’na doğru yola çıkarlar. Ama Tepegöz onları pek de hoş karşılamaz. Karnı daima aç olan Tepegöz, Kaf Dağı’ndaki bu misafirlerine birer ziyafet gözüyle bakmaktadır!

 

Birbirinden garip masallar, tuzaklar, çözülmeyi bekleyen şifreler, heyecan, gizem, macera ve elbette eğlence… Hepsi bu seride!

     
   
     
 

 

 

 
 
Anne Sayfa | Ben Kimim? | Bizimkiler | Maceralar | Öğretmenler İçin | Yazar Hakkında | Yarışma | İmza Günleri | Video | Bana Ulaşın
     
 

@copyright 2015 Hammit | O Bir Kahraman

İnternet sitemizde yayınlanan fotoğraf, yazı ve illüstrasyonlar

özgündür, kopyalanamaz.